Każdy z nas marzy o pięknie urządzonym, stylowym mieszkaniu, które będzie zarówno funkcjonalne jak i estetyczne, a do tego będzie odzwierciedlało naszą osobowość. Jeśli jesteś zwolenniczką minimalizmu, prostej formy i ciepła, może zainteresować Cię styl skandynawski, który staje się w ostatnim czasie coraz bardziej popularny i podbija media społecznościowe oraz nasze serca.

Styl ten rozwinął się w latach 30. XX w., przede wszystkim w Szwecji oraz Danii. Do jego cech charakterystycznych należą proste formy, czyste linie oraz stosowanie naturalnych materiałów, przede wszystkim jasnego drewna takiego jak buk i brzoza. Prostota, minimalizm i funkcjonalność to słowa kluczowe dla skandynawskiego stylu. Dużo tutaj bieli, szarości oraz beżów, ocieplanych przez jasne, ciepłe odcienie naturalnego drewna, wikliny czy cegły. Celem jest uzyskanie wnętrza pełnego światła i przestrzeni, czemu służy stosowanie zwłaszcza białego koloru. Jako dopełnienie całego wnętrza dobrze sprawdza się kilka dodatków o silniejszym akcencie kolorystycznym.
Ciekawym dodatkiem nadającym charakteru są również meble skandynawskie z surowego drewna.

Ponieważ styl skandynawski stanowi wdzięczne płótno do stylistycznych eksperymentów, można pobawić się dodatkami o charakterze industrialnym. Dekoracyjne kable, żarówki w stylu Edisona zwisające bez oprawki czy techniczne oświetlenie nadadzą wnętrzu charakteru i niepowtarzalnego klimatu.

Niektóre meble możemy zrobić sami, wykorzystując do tego drewniane skrzynki i palety. W sieci można znaleźć sporo inspiracji na proste DIY, np. wykonany z palet stolik kawowy.

Jeśli wolimy unikać majsterkowania na własną rękę, najlepiej zapoznać się z bogatą ofertą sklepów internetowych i stacjonarnych. Popularną marką oferującą meble w stylu skandynawskim jest Bloomingville. Ta Duńska firma oferuje styl pełny minimalistycznej, bezpretensjonalnej elegancji i zawsze aktualnej klasyki. Meble oczarują nas nie tylko swoim wyglądem, ale również jakością wykonania oraz dbałością o każdy szczegół. Dodatki w pastelowych kolorach będą wspaniałą dekoracją do każdego wnętrza i nadadzą mu swojskiego, domowego klimatu. W ofercie firmy znajdziemy przytulne, miękkie koce i poduszki, dywany, ręcznie wykonaną porcelanę, oryginalne lampy  (dekoracyjne, industrialne techniczne) i lampiony.
Każdy, komu odpowiada prostota i funkcjonalność stylu skandynawskiego z pewnością zakocha się w oryginalności i minimalizmie marki Bloomingville.

Reklama: http://opaandcompany.com/

Powered by WPeMatico