Co jest najważniejsze dla pokerzysty? Jakie powinien posiadać umiejętności i predyspozycje? Odpowiedzi na te pytania jest tak wiele, jak wielu jest pokerzystów. Przede wszystkim trzeba rozróżnić poker na żywo i poker online, w którym coraz częściej otrzymujemy dla zachęty bonusy pokerowe. W tym pierwszym wchodzimy w bezpośrednią relację z przeciwnikami, co ma ogromne znaczenie. Niezwykle istotna staje się tu psychologia.

Po pierwsze musimy nauczyć się wnioskować o tym jakie karty mają nasi przeciwnicy, na podstawie ich zachowań. Są to często mało wyraźne sygnały, które niewielu jest w stanie zauważyć. Jeśli jednak chcemy być wygrywającymi zawodnikami przy realnych stołach, jest to coś, czego trzeba nauczyć się do perfekcji.

Drugi aspekt, także odnoszący się do psychologii, to nasze zachowanie. Nie tylko my próbujemy zanalizować przeciwnika, on robi to samo z nami. jesteśmy cały czas dokładnie obserwowani, a każdy nasz nietypowy ruch jest dogłębnie analizowany. Tak więc niezbędne jest, aby nauczyć się ukrywać swoje emocje. Gdy już mamy pewne doświadczenie i nauczyliśmy się nad sobą panować, to znaczy nie wpadamy w euforię, gdy dostaniemy dwa asy, można zmodyfikować nieco nasze zachowanie. Wtedy warto przestać ograniczać się do tłumienia emocji. Co to oznacza?

Zamiast utrzymywać kamienną twarz możemy cały czas reagować emocjonalne. Jednak te reakcje powinny być pod naszą całkowitą kontrolą. Wtedy możemy oszukiwać naszych rywali poprzez udawanie różnych emocji. I w ten sposób, jeśli posiadamy bardzo mocny układ i chcemy wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy od przeciwnika, warto abyśmy udawali że jesteśmy bardzo zdenerwowani. Wtedy bardziej prawdopodobne jest, że rywal nam nie uwierzy, dlatego nas sprawdzi i wygramy. Trzeba jednak bardzo subtelnie udawać emocje, w innym wypadku każdy lepszy gracz łatwo się zorientuje, że udajemy i nasz plan nie wypali.

Kolejną istotną kwestią w pokerze jest komfort psychiczny. Siadając jednorazowo do stołu musimy mieć świadomość, że możemy przegrać wszystko co mamy. W pokerze liczy się długi okres, a nie pojedyncza gra, i z tego trzeba zdawać sobie sprawę, aby wygrywać. Jeżeli jesteśmy przerażeni myślą o utracie naszych pieniędzy, lepiej w ogóle nie zaczynać gry. Będzie ona wtedy zbyt zachowawcza i nie będziemy mieli możliwości, aby zwyciężyć. Nasi przeciwnicy łatwo wyczują, że jesteśmy przywiązani do naszych żetonów, wykorzystają to, przez co łatwo zostaniemy ograni. W takim wypadku lepsze będzie granie online i możliwość skorzystania z różnorodnych promocji pokerowych, jak ta opisana na redbetbonusy.pl, co pozwoli nam na zabawę małym kosztem.

Psychologiczne aspekty pokeraalfred.phttp://aglo.pl/psychologiczne-aspekty-pokera/http://aglo.pl/feed/Nowinki5