Każda z nas chciałaby mieć idealnie gładką, miłą w dotyku cerę. Niestety, mało kto ma idealną cerę z natury. Bardzo często trzeba sobie na nią zapracować – oczywiście nie chodzi tutaj o nakładanie nie wiadomo jak dużej ilości substancji chemicznych. Postępując w ten sposób możemy naszej buzi zaszkodzić – nie każda z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo delikatna jest skóra na naszej twarzy.

Zanim zatem zdecydujemy się na kolejny cudowny krem, który w jedną noc usunie z naszej twarzy wszystkie niedoskonałości, wypróbujmy kilka maseczek domowej roboty, które działają równie skutecznie, a są całkowicie naturalne.

Problemem dużej części dziewcząt i kobiet jest cera tłusta ze skłonnością do zapychania się porów. Często same wręcz o to się prosimy, na przykład nie zmywając przed snem makijażu, co dodatkowo może prowadzić do pojawiania się nieestetycznych wyprysków. Świetnym pomysłem na oczyszczenie twarzy jest maseczka z miodu, białka oraz mąki pszennej razowej. Do jej wykonania wystarczy ubić pianę z jednego białka i zmieszać z łyżką mąki oraz połową szklanki miodu. Aby maseczka mogła rozwinąć swoje dobroczynne działanie, warto nałożyć ją na przynajmniej pół godziny.

Jeżeli jesteśmy właścicielkami cery suchej, możemy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie za pomocą miodu, którego prozdrowotnych właściwości chyba nikt nie jest w stanie zliczyć. Jeżeli zmieszamy dwie łyżeczki miodu z około 100 gramami twarogu otrzymamy maseczkę idealnie nawilżającą suchą skórę. Nakładamy ją na około 20 – 30 minut.

Jeżeli szykujemy się na jakieś duże wyjście, warto zadbać domowymi sposobami o to, by nasza cera stała się idealnie gładka. Świetnie sprawdzi się tutaj maseczka wykonana z płatków owsianych. 3 – 4 łyżeczki płatków należy ugotować na mleku. W momencie, gdy mleko zawrze, należy zdjąć garnuszek z ognia, odstawić do wystygnięcia, po czym nałożyć maseczkę na 15 – 20 minut na twarz.

Jeżeli pragniemy odpowiednio zadbać o naszą cerę, pamiętajmy, by robić to również od wewnątrz. Odżywiajmy się zdrowo, a skóra na pewno nam podziękuje.