Nie wiemy, kto wmówił ci, że rolety wewnętrzne można wieszać także po zewnętrznej stronie okna, ale jesteśmy przekonani, że cię oszukał. Jeśli nie chcesz popełniać podstawowych błędów w aranżacji przestrzeni okiennych, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

O tym musisz wiedzieć zanim kupisz rolety do pokoju

Mit 1: Rolety wewnętrzne można wieszać na zewnątrz

 

przesłony okienne rzymskieTo jeden z tych mitów, który przewija się na forach dyskusyjnych najczęściej. Problem w tym, że rolet wewnętrznych nie można wieszać po zewnętrznej stronie okna. Powód jest prozaiczny – materiały z jakich wykonuje się przesłony nie są przystosowane do bezpośredniego kontaktu z opadami deszczu i śniegu. Do produkcji wykorzystuje się przede wszystkim tkaniny naturalne i syntetyczne – zresztą i same mechanizmy zwijania oraz rozwijania rolet nie są na tyle szczelne, aby mogły pracować w warunkach zewnętrznych.

Nawet gdyby przyjąć, że mówimy o skrajnie korzystnych warunkach, czyli roleta miałaby przesłaniać okno w altanie, która jest częściowo przesłonięta, gwałtowne wahania temperatur i wysoka wilgotność spowodują w konsekwencji trwałe zniszczenia.

Mit 2: Do biura tylko żaluzje

Jeśli jesteś zdecydowany na przesłony okienne do biura, to mimo że żaluzje aluminiowe są b. dobrym pomysłem, wcale nie musisz się na nie decydować.

Do wyboru masz także:

  • żaluzje pionowe,
  • rolety wolnowiszące,
  • verticale,
  • rolety typu Dzień i Noc,
  • rolety harmonijkowe,
  • rolety w kasecie.

Kompromisem między funkcją reprezentatywną a trwałością są verticale – sprawdzają się wszędzie tam gdzie do zaciemnienia są duże powierzchnie. Każdy vertical może mieć szerokość dochodzącą nawet do 2.5 m i wysokość 4 m.

Mit 3: Każdą roletę można stosować na poddaszu

Fałsz, do okien dachowych stosuje się dedykowane rozwiązania pod postacią przesłon dachowych – charakteryzują się podwyższoną odpornością na wysokie temperatury. Ich tkaniny nie są podatne na promienie UV i nie odkształcają się nawet przy wielogodzinnej ekspozycji na słońce. Poza tym są prowadzone przy samej szybie, dzięki czemu nie odstają od powierzchni, którą przesłaniają (co miałoby miejsce w przypadku rolet klasycznych wolnowiszących).

Mit 4: Rolety plisowane tylko na zwykłe okna

Rolety plisowane mają bardzo szerokie zastosowanie. Przesłonisz nimi nie tylko zwykłe wnęki okienne, ale i okna o niestandardowych kształtach – trapezowe, trójkątne oraz wszystkie pozostałe. Idealnie sprawdzą się także do przesłaniania drzwi balkonowych.

Mit 5: Rzymskie rolety tylko do kuchni

Błąd […]

Przeczytaj cały artykuł na naszej stronie

Kliknij i przejdź na właściwy artykuł: http://www.wystroj-okien.pl/RoletyRzymskie-Menu

Chyba nie uwierzyłeś w te mity o roletach? Mamy taką…frikinhttp://aglo.pl/chyba-nie-uwierzyles-w-te-mity-o-roletach-mamy-taka-nadzieje/http://aglo.pl/feed/Nowinki5